قدس دروازه تمدنی برای جهان اسلام است

قدس دروازه تمدنی برای جهان اسلام است

دکتر عرفان خسرویان:

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید و به فضل الهی این رژیم به شدت دچار فروپاشی شده است.

قدس دروازه تمدنی برای جهان اسلامبه گزارش خبرگزاری صداوسیما، به نقل از اداره کل روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای دکتر خسرویان در نشست هم اندیشی مسئولان بسیج اساتید در خصوص وضعیت دانشگاه‌ها در پیش از انقلاب اسلامی گفت: دانشگاه در غرب با نگاه خاصی پایه گذاری و به شکل مدرن تاسیس شد و ماموریتش تربیت افراد دین ستیز و شیفته غرب بود.
وی با تاکید بر اینکه دانشگاه باید ماموریت گرا و مسئله محور باشد افزود: چالش‌هایی در جامعه وجود دارد که این چالش‌ها از جنس اندیشه‌ای هستند و دانشگاه برای رفع چالش‌ها باید با رویکرد حل مسئله حرکت کند.
دکتر خسرویان درادامه با تکریم پدر موشکی ایران بعنوان یکی از فارغ التحصیلان شاخص دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: امثال شهید طهرانی مقدم‌ها محصول نگاه تحول گرایانه در بستر انقلاب اسلامی هستند که در مکتب امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای (مدظله العالی) پرورش یافتند.
سردار طهرانی مقدم نیز درادامه به خاطرات ارزشمندی از شهیدان علی و حسن طهرانی مقدم اشاره و تصریح کرد: اقتدار موشکی ما تهدیدی برای چند گروه از جمله آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها و برخی کشور‌های عربی منطقه است.


وی شهید حسن طهرانی مقدم را یکی از چهره‌های علمی موفق و از فارغ التحصیل دانشگاه فنی و حرفه‌ای خواند که باید الگویی متعالی برای جوانان و دانشجویان باشد که با باور به «ما می‌توانیم» ضمن غلبه بر تحریم‌ها و مشکلات، ایران را به جایگاه ششمین قدرت موشکی دنیا تبدیل کرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج اساتید کشور هم با تاکید بر اهمیت نامگذاری روز جهانی قدس ازسوی رهبر کبیر انقلاب به برنامه‌های سازمان بسیج اساتید در خصوص این روز و تشکیل ستاد ارتحال حضرت امام (ره) در تمام دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی ایران نشأت گرفته از انقلاب حضرت رسول (ص) و ائمه اطهار (ع) بود و توانست در برابر فشار‌ها و قدرت‌های بزرگ مقاومت کند.
دکتر جهانگیری در خصوص رسالت دانشگاه فنی و حرفه‌ای افزود: این دانشگاه باید طوری بستر سازی کند که جوانان ما از آن استقبال کنند و این رشته‌های فنی و حرفه‌ای هستند که ایران را به استقلال می‌رسانند.
دکتر جلیلی مسئول بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای نیز بسیج اساتید را یکی از کانون‌های مهم تحول در دانشگاه دانست.
دکتر مصلح زاده دبیر ستاد راهبردنگاری دهه پنجم انقلاب اسلامی در این نشست چالش‌های فراروی دانشگاه‌ها را به سه بخش بنیادین، ساختاری و تکنیکی تقسیم کرد و چالش‌های بنیادین را مهمترین چالش خواند و به تشریح چهار محور این چالش‌ها پرداخت.


در نشست هم اندیشی مسئولان بسیج اساتید که در دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور برگزار شد،  سردار طهرانی مقدم برادر شهیدان سربلند علی و حسن طهرانی مقدم (پدر موشکی ایران)، خانم دکتر واعظ جوادی رئیس مرکز تحقیقات بانوان سازمان بسیج اساتید، دکتر جهانگیری معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج اساتید، دکتر مصلح زاده رئیس مرکز راهبردنگاری سازمان بسیج اساتید و دکتر جلیلی رئیس بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای حضور داشتند.