برگزاری مراسم روز قدس در پایتخت اردن

برگزاری مراسم روز قدس در پایتخت اردن

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، مراسم روز قدس در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در امان با حضور تعدادی از شخصیت‌های سیاسی فلسطینی و اردنی برگزار شد.
در ابتدای این مراسم «علی اصغر ناصری» کاردار سفارت ایران در اردن با اشاره به حمایت تاریخی جمهوری اسلامی ایران از مقاومت تأکید کرد که حمایت از برگزاری همه پرسی عادلانه جنبه سیاسی و نرم افزاری تلاش جمهوری اسلامی ایران برای نیل به تحقق اهداف ملت فلسطین است.
همچنین «عزمی منصور» رئیس جمعیت مقابله با صهیونیسم و نژادپرستی در اظهاراتی عنوان کرد که استراتژی فلسطین از صبر راهبردی به تهاجم راهبردی تغییر یافته است. 

image

 

«عمران خطیب» نماینده مجلس وطنی فلسطین هم در سخنرانی در این نشست بیان کرد که مقاومت فلسطین وارد مرحله جدیدی شده و علاوه بر مقاومت نظامی، انتفاضه مردمی هم درحال شکل گیری است. 
«عباس زکی» عضو مجلس تشریعی فلسطین با اشاره به شکل گیری مقاومت فلسطین در دو سال اخیر در واکنش به اقدامات صهیونیست‌ها گفت که دیگر اقدامات اسرائیل در قدس و مسجدالاقصی بدون هزینه نخواهد بود. 

image

 

«امجد شموط خطاب» دیپلمات اردنی و رئیس اسبق کمیته حقوق بشر اتحادیه عرب هم در این نشست، با اشاره به لزوم فعال شدن کارزار حقوقی علیه مقامات اسرائیلی که آشکارا حقوق اولیه زندانیان و کودکان را نقض می‌کنند، اظهار داشت: نباید تنها مقاومت را در ابعاد سخت افزاری تعریف کرد.

انتهای پیام/